ساختمان مسکونی پارک

Park Residential

گزارش خطا
معمار مسئول : بهزاد اتابکی
شرکت معماری : استودیو بهزاد اتابکی
نوع پروژه : داخلی

تصور مفهومی تیم طراحی یک مجتمع مسکونی در تهران به خانه ای اختصاص داشت که به دور از جمعیت دیوانه وار شهر، سر و صدا و آلودگی های بصری قرار گیرد. همچنین طرحی مد نظر معماران به ساختمانی اختصاص داشت که نسبت به نگرانی های روزمره عقب نشینی کند و فضای آرامش بخش ایجاد نماید. با این آنچه پیش از موارد بالا هائز اهمیت است در طراحی داخلی و حریم خصوصی خلاصه می شود.

تیم پروژه

کارفرما | بهره‌بردار :

رضا فرح بخش

طراحی سازه :

شرکت سازه مهبان

مشاور تأسیسات الکتریکی :

شرکت سازه مهبان

مشاور تأسیسات مکانیکی :

شرکت سازه مهبان

تیم طراحی | همکاران پروژه :

محمدرضا بادله، گلشن نریمانی، آرزو ذره دار، یاسمن لشگری

اطلاعات کلی

سال : 1396/2017
دوره تاریخی : جمهوری اسلامی
کاربری : مسکونی، آپارتمانی
مساحت پروژه : 4195 مترمربع
آدرس : ایران، تهران

شرح

ایجاد یک قطعه زمین مشترک بین معماری و شهر باعث شد تا ساختمان با رویه ای متصل به منطقه و شهر طراحی شود. ساختمانی برای ایجاد امنیت که با استفاده پرده آویزان و رقصان که نماد این خانه می‌باشد، حاصل‌شده است. یک زمینه مشترک بین معماری و شهر که از وزش باد و رقص پرده با استفاده از آجر بر روی جداره برای ایجاد یک گروه از خانه تلاش می‌کند تا نور را در فضای دلپذیر خانه برقصاند.

طراحی نما
ساختمان مسکونی پارک یک مجموعه 9 طبقه با نمای آجری می باشد. طراحی نما ساختمان پارک با فرمی به نام رقصان طراحی شده و بر روی پس زمینه ای از سنگ متصل شده است. برای رسیدن به نمایی پارامتریک 227 آجر بر روی پوسته ای گچی متصل شده تا فرم دوار و موج مانند را به راحتی خلق نماید. بر روی آجر های نما پوشش ضد آب تعبیه شده تا مقاوت و فرم آجرها افزایش یابد. آجرهایی که برای بخش موج دار نما استفاده شدند از رنگ درخشان تری برخوردارند تا حرکت نما از نمای دور قابل لمس باشد.